Akumulátorové bazénové vysavače

Teleskopický bateriový vysavač Star Vac AKU

Pomocník, se kterým hravě odstraníte nečistoty ze dna bazénu? To je vysavač Star Vac AKU. Proč se nečistot zbavovat? Nejen, že znepříjemňují koupání, ale zanášejí bazén a vnikají i do filtrace, kterou poškozují. Lepší je zaměřit se na pravidelnou údržbu, dno vysávat a vodu udržovat křišťálově čistou. Nestačí pouze síťkou vyčistit hladinu. Těžší části padají na dno, zanáší se dokonce i stěny.

Cena v době recenze: 2 199 Kč

Akumulátorový vysavač bazénů Intex Accu

K tomu, abyste bazénovou vodu měli nonstop bez nečistot a křišťálově lákavou, potřebujete speciální vysavač. Bez něj vysokou úroveň koupání nezajistíte, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Leda za použití obrovského množství chemie. To se ale ve finále prodraží a určitě nejde o příliš ekologickou ani sympatickou metoda.

Cena v době recenze: 2 199 Kč

Bez vysavače se žádný majitel bazénu neobejde. Je totiž potřeba čistit pravidelně stěny a dno bazénu, nejen udržovat křišťálově čistou vodu za pomoci chemie. Mechanická očista je stejně důležitá, ne-li důležitější, než ta chemická.

Typy bazénových vysavačů

Na výběr jsou vysavače několika typů: automatické, poloautomatické, ruční a akumulátorové. Poslední jmenované pracují bez potřeby mít natažený napájecí kabel, i proto jsou možná tak oblíbené.

Jak fungují akumulátorové bazénové vysavače

Akumulátorové bazénové vysavače mají v sobě zabudovaný motor, který je poháněn vestavěnou baterií. Tato skupina zahrnuje jak ruční, tak i poloautomatické a automatické vysavače. Ruční aku vysavače, které se připojují na teleskopickou tyč, jsou určeny především pro malé bazénky. Výkonný automatický robot zase pracuje dle speciálních algoritmů sám a vyčistí i větší bazén. Roboti se pohybují po dně, případně po stěnách bazénu, a nasávají nečistoty. Nejlepší jsou ty vysavače, které čistí i oblast vodní linky. Bazén je pak čistý kompletně a výrazně se omezí spotřeba chemie do vody.

Po použití stačí vysavač vyčistit a dobít. Je připraven k další práci. Při nákupu akumulátorového vysavače si pohlídejte doporučené rozměry bazénu a výdrž baterie, abyste byli s jeho činností spokojeni.