Poloautomatické bazénové vysavače

Univerzální bazénový vysavač Marimex Star Vac

Pokud se bazén pravidelně nečistí, ovlivňuje to negativně vzhled i kvalitu vody. Hmyz, písek, naváté listí, spadané větvičky… to a mnoho dalšího může znečistit bazén a zhoršit požitek z koupání. Kdo by se v parném dni nechtěl ponořit do vidy křišťálově čisté? S údržbou a čištěním bazénu vám pomůže bazénový robot.

Cena v době recenze: 790 Kč

Vysavač bazénů ProStarVac Trendy

Bazénový vysavač se stane vaším nepostradatelným pomocníkem v péči o bazén. Během jeho používání a provozu se totiž dovnitř dostanou mechanické nečistoty. Některé zůstanou plavat na hladině, jiné klesnou ke dnu, další se dostanou až do bazénové filtrace. Je tedy jasné, že se jich musíme nějakým způsobem zbavit.

Cena v době recenze: 2 290 Kč

Bazénový vysavač ProStar Vac Smart

Přijít k bazénu a zjistit, že voda není průzračně čistá, je mrzuté. Špína na hladině i u dna dokážou znepříjemnit až znemožnit koupání. Vyhnout se této situaci můžete pořízením kvalitního bazénového vysavače. Brzy totiž zjistíte, že lovit totiž každou nečistotu sítkem a ručně sbírat je nemožné.

Cena v době recenze: 1 690 Kč

Bazénový vysavače je důležitou výbavou každého majitele bazénu. Efektivně čistí dno i stěny. Pokud nemáte finance na automatický bazénový vysavač, případně se vám do něj z nějakého důvodu jen nechce investovat, nabízí se vysavač poloautomatický. Ten představuje rovněž praktického pomocníka, bez kterého si starost o bazén už nebudete umět představit. Na rozdíl od ručního vysavače nemusíte jeho činnosti asistovat.

Jak fungují poloautomatické bazénové vysavače

Poloautomatické bazénové vysavače nemají vlastní pohon, k pohybu a práci využívají sací sílu přítomného bazénového čerpadla. Připojují se k sací trysce nebo skimmeru. Použít se dají pouze s pískovou filtrací, která má dostatečný výkon. Platí, že čím je filtrace výkonnější, tím bude efektivnější i práce vysavače. Výrobce vysavače vždy udává minimální výkon čerpadla pro daný model vysavače. Pokud by byl výkon nižší, nebude zařízení vysávat správně. Při nákupu zohledňujeme velikost bazénu, soustředíme se také na dostatečnou délku připojovací hadice s ohledem na rozměry bazénu.

Pohyb poloautomatického vysavače po bazénu

Pohyb poloautomatických vysavačů je náhodný a neřízený, neřídí se žádnými algoritmy. Pohyb lze částečně ovlivnit prodloužením a zkrácením připojovací hadice. Toho docílíme ubíráním nebo přidáváním dílů hadice. Tuto hadici musíme správně vyvýšit dle návodu, k tomu slouží závaží. Nic dalšího dělat nemusíme, zprovoznění není nijak složité a nepotřebujete žádné speciální nářadí. Po sestavení a připojení na filtraci už stačí zařízení pouze ponořit do vody.