Ruční bazénové vysavače

Bazénový vysavač s teleskopickou tyčí

Udržte vodu v bazénu čistou a průzračnou! Sami to zvládnete jen těžko, proto si na to pořiďte pomocníka – ruční čistič. Praktická souprava obsahuje kromě samotného vysavače i hladinová sítka. Přístroj je vhodný pro bazény do maximálního průměru 488 cm. Manipulace s ním je velmi jednoduchá a příjemná, a to i díky velmi lehké aluminiové teleskopické tyči, která dosahuje délky 239 cm. Zakončen je čisticí hlavou a napojený na odpadní sáček.

Cena v době recenze: 289 Kč

Ruční bazénový vysavač MARIMEX CleanVac

I při nejlepší péči napadá do bazénu spousta nečistot. Listí, tráva, písek, větvičky… jak se jich zbavit rychle a efektivně? Pomocí bazénového vysavače. Koho vysávání nebaví, ať se neděsí, s tímto vysavačem je čištění dna bazénu jedna radost. Bazénový vysavač CleanVac je nezávislý na filtračním okruhu, což představuje obrovskou výhodu. Hodí se ke sběru hrubších nečistot ze dna, a to nejen u bazénů, ale i u menších vodních nádrží a vířivek.

Cena v době recenze: 369 Kč

Zahradní bazén se musí udržovat v čistotě. K tomu slouží nejen bazénová chemie pro křišťálově průhlednou vodu, ale i pravidelná mechanická očista stěn a dna. V bazénu se totiž zachycují nečistoty z prostředí i kůže.

Typy bazénových vysavačů

Finančně nejméně nákladnou možností, jak čistého bazénu docílit, jsou ruční bazénové vysavače. K dalším variantám patří poloautomatické a automatické vysavače do bazénu.

Ruční vysavače do menších bazénů

Ruční bazénové vysavače se hodí spíš do menších a středních bazénů. Ty nejsou tolik zatíženy mechanickými nečistotami. Připínají se na tyč, kterou jsou následně ovládány. Mohou být zaměřeny na údržbu dna, stěn či rohů, případně zvládat kombinaci všech těchto ploch. Některé modely se připojují k filtraci, jiné ji k činnosti nepotřebují.

Jak fungují ruční bazénové vysavače

Ty nejjednodušší modely ručních vysavačů pracují tak, že proud vody z vodovodního řadu ze zahradní hadice, která je na vysavač napojena, víří pod tlakem nečistoty. Ty se následně usazují v nylonovém sáčku. Složitější ruční vysavače se připojují na kartušové nebo pískové filtrační zařízení. K dispozici mohou být nástavce pro vysávání stěn a rohů, dále možnost napojení na průchod stěnou, případně na skimmer bazénu.